To, jak wyglądamy, zależy od wewnętrznych proporcji. Nasza skóra jest jedynie opakowaniem tego, czym jesteśmy w rzeczywistości. Czasami szczupłe dziewczyny to tak naprawdę ukryte grubaski, a osoby, które są uważane za potężne, mają normalny poziom tłuszczu. Chyba nigdy nie zdarzyło się aby żadna z kobiet przynajmniej raz w życiu nie byłaby na diecie. Choć wiele z nich nie miało takiej potrzeby, strach przed utratą pięknej sylwetki sprawia, że lubimy stosować profilaktyczne głodówki.

Co to jest piperyna??
Szukając w internecie o temacie odchudzanie często znajdziemy wpisy na temat PIPERINY. Jako alkaloid pieprzu ma wszechstronne zastosowanie w medycynie. Ale od początku. Piperyna to składnik pieprzu, który nadaje mu ostry i piekący smak. Ma także szereg właściwości, dzięki którym znajduje zastosowanie w medycynie. Z badań wynika, że piperyna ma właściwości odchudzające, przeciwnowotworowe i antybakteryjne.
Piperyna pomaga chronić przed alzheimerem i jest głównym czynnikiem w spowolnieniu tworzenia się komórek barwnikowych skóry u osób cierpiących na bielactwo. Dodatkowo dowiedziono, że wpływa pozytywnie na układ nerwowy: pomaga w walce z depresją, poprawia koncentrację. Czasami to, co dobre dla naszego zdrowia, znajduje się w kuchennych szafkach. Doskonałe działanie pieprzu wykorzystywane może być również na co dzień, nie tylko przy skrajnie trudnych dolegliwościach. Również sportowcy docenią jej działanie, ponieważ piperyna podnosi wydolność naszego organizmu – jest naturalnym wspomagaczem. Na rynku dostępne są suplementy diety zawierające piperynę, jednakże należy pamiętać, iż kluczową rolę na spadek wagi ma dieta i aktywność sportowa.
Piperyna w odchudzaniu
Piperyna potęguje proces termogenezy – czyli proces produkcji ciepła, podczas którego organizm oczywiście spala kalorie – a także proces lipolizy, czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Piperyna może też przyczynić się do spalania tłuszczu w jeszcze inny sposób. Jak przekonują naukowcy, piperyna zaburza aktywność genów, które kontrolują powstawanie komórek tłuszczowych, a co za tym idzie – może przyczynić się do blokowania komórek tłuszczowych. Należy jednak zaznaczyć, że wyłączne przyjmowanie piperyny nie spowoduje chudnięcia. Trzeba zmienić dietę oraz zadbać o aktywność fizyczną.
Piperyna na trawienie oraz jej właściwości antybakteryjne i przeciwbólowe
Piperyna wzmaga organizm do powiększonego wydzielenia soku żołądkowego, co prowadzi do polepszonego trawienia. Pomaga absorbować niektóre witaminy oraz minerały, takie jak selen, witamina B oraz beta-karoten. Poza tym ułatwia absorpcję koenzymu Q10 i zwiększa przyswajalność kurkuminy. Spośród wymienionych właściwości piperyny należy również powiedzieć o jej antybakteryjnych właściwościach. Co ciekawe piperyna zwalcza gronkowiec złocisty oraz wiele złośliwych bakterii
Do największych zalet stosowania piperyny możemy zaliczyć:
-Pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego
– Znacząco przyspiesza metabolizm
-Może podnosić temperaturę ciała
-Pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej wspierając procesy lipolizy
-Pobudza wydzielanie adrenaliny i noradrenaliny
-Może obniżać poziom tłuszczu w naszym krwioobiegu
Jak ją stosować???
Piperynę oczywiście należy dawkować w ilości od 5 mg do 10 mg 1-2 razy dziennie. Doskonałym rozwiązaniem będzie suplementacja piperyny aby przy zbilansowanej diecie spotęgować efekty jej działania były jeszcze większe. Piperyna jak już wiecie ma przestronne zastosowanie i jest świetnym rozwiązaniem w codziennej diecie, lecz warto nadmienić, że osoby z chorobami układu krążenia oraz chorobami serca powinny suplementacje piperyną skonsultować ze swoim lekarzem.