Co to jest piperyna i jakie ma właściwości.

Polub i udostępnij:

To, jak wyglądamy, zależy od wewnętrznych proporcji. Nasza skóra jest jedynie opakowaniem tego, czym jesteśmy w rzeczywistości. Czasami szczupłe dziewczyny to tak naprawdę ukryte grubaski, a osoby, które są uważane za potężne, mają normalny poziom tłuszczu. Chyba nigdy nie zdarzyło się aby żadna z  kobiet przynajmniej raz w życiu nie byłaby na diecie. Choć wiele z nich nie miało takiej potrzeby, strach przed utratą pięknej sylwetki  sprawia, że lubimy stosować profilaktyczne głodówki.

Co to jest piperyna i jakie ma właściwości.

Co to jest piperyna??

Szukając w internecie o temacie odchudzanie często  znajdziemy wpisy na temat PIPERINY. Jako alkaloid pieprzu ma wszechstronne zastosowanie w medycynie. Ale od początku. Piperyna to składnik pieprzu, który nadaje mu ostry i piekący smak. Ma także szereg właściwości, dzięki którym znajduje zastosowanie w medycynie. Z badań wynika, że piperyna ma właściwości odchudzające, przeciwnowotworowe i antybakteryjne.

 

Piperyna pomaga chronić przed alzheimerem i jest głównym czynnikiem w spowolnieniu tworzenia się  komórek barwnikowych skóry u osób cierpiących na bielactwo. Dodatkowo dowiedziono, że wpływa pozytywnie na układ nerwowy: pomaga w walce z depresją, poprawia koncentrację. Czasami to, co dobre dla naszego zdrowia, znajduje się w kuchennych szafkach. Doskonałe działanie pieprzu wykorzystywane może być również na co dzień, nie tylko przy skrajnie trudnych dolegliwościach. Również sportowcy docenią jej działanie, ponieważ piperyna podnosi wydolność naszego organizmu – jest naturalnym wspomagaczem. Na rynku dostępne są suplementy diety zawierające piperynę, jednakże należy pamiętać, iż kluczową rolę na spadek wagi ma dieta i aktywność sportowa.

Piperyna w  odchudzaniu

Piperyna potęguje proces termogenezy – czyli proces produkcji ciepła, podczas którego organizm oczywiście spala kalorie – a także proces lipolizy, czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Piperyna może też przyczynić się do spalania tłuszczu w jeszcze inny sposób. Jak przekonują naukowcy, piperyna zaburza  aktywność genów, które kontrolują powstawanie komórek tłuszczowych, a co za tym idzie – może przyczynić się do blokowania komórek tłuszczowych. Należy jednak zaznaczyć, że wyłączne przyjmowanie piperyny nie spowoduje chudnięcia. Trzeba zmienić dietę oraz zadbać o aktywność fizyczną.

Piperyna na trawienie oraz jej właściwości antybakteryjne i przeciwbólowe

Piperyna wzmaga  organizm do powiększonego wydzielenia soku żołądkowego, co prowadzi do polepszonego trawienia. Pomaga absorbować niektóre witaminy oraz minerały, takie jak selen, witamina B oraz beta-karoten. Poza tym ułatwia absorpcję koenzymu Q10 i zwiększa przyswajalność kurkuminy. Spośród wymienionych właściwości piperyny należy również powiedzieć o jej antybakteryjnych właściwościach. Co ciekawe  piperyna zwalcza gronkowiec złocisty oraz wiele złośliwych bakterii

Do największych zalet stosowania piperyny możemy zaliczyć:

-Pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego

– Znacząco przyspiesza metabolizm

-Może podnosić temperaturę ciała

-Pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej wspierając procesy lipolizy

-Pobudza wydzielanie adrenaliny i noradrenaliny

-Może obniżać poziom tłuszczu w naszym krwioobiegu

Jak ją stosować???

Piperynę oczywiście  należy dawkować w ilości od 5 mg do 10 mg 1-2 razy dziennie. Doskonałym rozwiązaniem będzie suplementacja piperyny  aby przy zbilansowanej diecie spotęgować efekty jej działania były jeszcze większe. Piperyna jak już wiecie ma przestronne zastosowanie i jest świetnym rozwiązaniem w codziennej diecie, lecz warto nadmienić, że osoby z chorobami układu krążenia oraz chorobami serca powinny suplementacje piperyną skonsultować ze swoim lekarzem.

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *