Czy glukomannan naprawdę ułatwia odchudzanie?

Polub i udostępnij:

Każdy kto w swoim życiu poddał się jakiejkolwiek diecie odchudzającej doskonale zna nieustające w związku ze zmniejszeniem porcji uczucie głodu jakie mu towarzyszy w trakcie całej kuracji. Nawet opracowane indywidualnie do potrzeb organizmu oraz zaplanowanych rezultatów diety przez specjalistów w zakresie żywienia nie są w stanie zagłuszyć ciągłego głodu. Pomocą na tego rodzaju kłopoty jest dostępny w sprzedaży glukomannan.

 

Zanim dowiemy się czym jest glukomannan i jak oddziałuje na ośrodek mózgowy należy wcześniej poznać w jaki sposób u człowieka rodzi się poczucie głodu.

Głód pojawia się w mózgu jako efekt reakcji bodźców, zmysłów, hormonów wydzielanych w obrębie układu pokarmowego jak również sygnałów jakie emitowane są przez receptory znajdujące na całym odcinku układu pokarmowego. Przy jego zaspakajaniu zanim informacje o rozpoczętym procesie trawienia pokarmu dotrą do ośrodka mózgowego jeszcze w momencie gdy mamy prawie pełny żołądek wciąż odczuwamy głód. Właśnie dlatego specjaliści od żywienia zalecają bardzo powolne jedzenie. Dokładnie identyczne reakcje towarzyszą odczuciu sytości.

Naukowcy prowadząc badania kliniczne doszli do wniosku, że szybkość informacji docierających do mózgu w dużej mierze uzależniona może być od rodzaju dostarczanego organizmowi pokarmu. Okazało się, że pokarmy o niskim indeksie glikemicznym na dłużej utrzymują w mózgu poczucie sytości a o podwyższonym szybciej wywołują uczucie głodu. Idąc dalej przeprowadzone zostały badania, które poświadczyły teorię, że dostarczanie organizmowi posiłków w skuteczny sposób hamuje pojawianie się uczucia głodu.

Z myślą o tym jak schudnąć szybko bez niekomfortowego uczucia głodu na rynku pojawiło się wiele środków, które ze względu na niewysoki indeks glikemiczny hamują głód co w odnoszący skutek sposób wspiera kurację odchudzającą. Jednym z najbardziej skutecznych w kuracji odchudzającej produktów nisko glikemicznych jest błonnik. Naturalnie znaleźć go można w skórkach owoców a także w kaszy z dużego przemiału.

Efektem prac naukowców stał się wspomagający dietę a przy tym bezpieczny dla zdrowia glukomannan na odchudzanie. Występuje on w postaci błonnika rozpuszczalnego w wodzie, który szybko wypełnia żołądek a w związku z tym, że nie ulega trawieniu na długo utrzymuje w ośrodku mózgowym uczucie sytości. W niestrawionej postaci przesuwa się przez cały układ pokarmowy a następnie w jelicie grubym przechodzi fermentację skąd następnie jest bezpiecznie w całości wydalany z ludzkiego organizmu.

Najlepsze tabletki na odchudzanie polecane na dzisiejszym rynku mają w swoim składzie glukomannan a ich spożywanie skutecznie powstrzymuje głód. Sproszkowany błonnik pod postacią tabletki albo sypkiej saszetki żeby dobrze spęczniał i zapełnił żołądek wymaga dostarczenia do organizmu dużej dawki wody. W związku z tym podczas kuracji przy zastosowaniu tego typu preparatu aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty jak również na jak najdłużej zatrzymać pojawienie się uczucia głodu zaleca się spożywanie dużej ilości płynów.

 

Polub i udostępnij:

6 thoughts on “Czy glukomannan naprawdę ułatwia odchudzanie?

  1. Często stosowałem jakieś specyfiki na odchudzanie ale nic nie pomagało. Dopiero jak trafiłem na glukomannan wszystko się zmieniło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *