Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Polub i udostępnij:

Mężczyźni od zawsze zastanawiali się, czy rozmiar członka ma znaczenie. Według psychiatrów i seksuologów, kompleksy wynikające z rozmiaru penisa mogą obrócić ich życie w ruinę. Faceci miewają większe kompleksy na tle wielkości swojego „małego” niż  na tle sylwetki czy niedoskonałości. Jeśli uważają, że mają zbyt małe przyrodzenie stają się bardziej nieśmiali w kontaktach z ludźmi.

W starożytnej Grecji uważano duże prącie jako zabawne i groteskowe. Dlatego na obrazach czy rzeźbach widzimy małe, nieowłosione penisy – ówczesny wzór męskości.

Według badań naukowców z King’s College London, średnia długość penisa w stanie spoczynku to 9,16 cm, średnia długość penisa we wzwodzie to 13,12 cm, a rozciągniętego penisa 12,24 cm, obwód penisa w stanie spoczynku to 9,31 cm, przeciętny obwód penisa w stanie erekcji mierzy 11,66 cm. Jeśli chcecie sprawdzić długość swojego penisa powinniście mierzyć go w pozycji stojącej, od stronie grzbietowej prącia, od podstawy do szczytu, nie z boku czy od strony brzusznej. Temperatura pomieszczenia nie powinna być za niska.

Jak powiększyć penisa?

Zauważono, że wielu mężczyzn posiadających małego członka w stanie spoczynku, podczas erekcji wykazuje znaczne powiększenie wielkości i grubości. Może się okazać, że pozory mylą… Jeśli mężczyzna ma kompleksy na tle rozmiaru penisa i naprawdę przeszkadza mu to osiągnięciu w szczęścia, ma na to kilka sposobów.

  • środki farmakologiczne, suplementy
  • operacja: przecięcie więzadła wieszadłowego prącia (wydłuża się 1-3 cm)
  • medycyna estetyczna – iniekcje podskórne PMMA, silikonu, kwasu hialuronowego
    pompki powiększające penisa
  • ćwiczenia manualne rozciągające i wydłużające, masturbacja
  • wizualne powiększenie penisa poprzez ogolenie miejsc intymnych
    dieta – osoby posiadające duży brzuch mają wizualnie mniejsze prącie

W starożytnej Grecji uważano duże prącie jako zabawne i groteskowe. Dlatego na obrazach czy rzeźbach widzimy małe, nieowłosione penisy – ówczesny wzór męskości. Grecy nie przykładali uwagi do wielkości, bardziej do umiejętności…

Wiele kobiet uważa, że długość penisa jest mniej istotna, ważniejsza jest grubość. Czuły i zaangażowany kochanek potrafi doprowadzić do orgazmu bez względu na rozmiar członka… A bywa, że mężczyzna posiadający dużego członka nie potrafi za wiele w łóżku.

Czy rozmiar członka ma znaczenie dla kobiety?

Otóż i tak i nie. Wiele kobiet uważa, że długość penisa jest mniej istotna, ważniejsza jest grubość. Czuły i zaangażowany kochanek potrafi doprowadzić do orgazmu bez względu na rozmiar członka… A bywa, że mężczyzna posiadający dużego członka nie potrafi za wiele w łóżku. Prawda jest taka, że większość mężczyzn posiada wystarczającą do odbycia stosunku długość penisa. Rzadko się zdarza mężczyzna, który ma zbyt małe przyrodzenie. Dla kobiet liczy się gra wstępna, pobudzenie całego ciała. Przecenia się rolę głębokiej penetracji waginy. Do osiągnięcia orgazmu potrzebna jest stymulacja najbardziej wrażliwych narządów płciowych u kobiet, czyli łechtaczki, sromu i pierwszych kilka cm pochwy. Za duży penis może powodować ból przy penetracji. Mężczyźni, bez względu na rozmiar, powinni się starać w łóżku. Same pchnięcia nie wystarczą by kobieta osiągnęła orgazm. Jeśli penis jest zadowalającej wielkości ale jest zbyt szczupły, można użyć specjalnych nakładek lub prezerwatyw z bajerami.

 

 

 

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *