Czy właściwości zielonej herbaty naprawdę wspomagają odchudzanie?

Polub i udostępnij:

Działania zielonej herbaty i ich olbrzymi wpływ na nasz organizm znane są oraz bardzo cenione już od stuleci. Napój z niej charakteryzuje nie tylko niepowtarzalny aromat ale ponadto właściwości wspierające kurację odchudzającą.

Działanie zielonej herbaty jest różnorakie zarówno zatrzymuje rozwój bakterii w obrębie całego odcinka odcinku przewodu pokarmowego zapobiegając w ten sposób chorobowe ogniska zapalne jak również przyspiesza odbywające się w organizmie procesy spalania się tłuszczu a nawet stymuluje organizm do wydalania będących wynikiem metabolizmu produktów ubocznych. Już po wypiciu pierwszego kubka każdy zauważa przyspieszoną pracę pęcherza moczowego, dzięki czemu pozbywamy się z organizmu nadmiaru wody oraz szkodliwych dla naszego zdrowia substancji.

Zielona herbata na odchudzanie żeby zapewniła wymagany efekt powinna być odpowiednio naparzona. O właściwościach naparu decyduje nie tylko gatunek suszu herbacianego ale także sposób a nawet czas jego parzenia. Prawidłowe parzenie zielonej herbaty to prawdziwy rytuał znany i stosowany od wieków przez społeczność zamieszkującą rejony, w których występuje.

Parzenie zielonej herbaty trzeba rozpocząć od ogrzania czajnika z porcelany gorącą wodą. Gdy porcelana w wymagany sposób się ogrzeje należy ją wytrzeć do sucha delikatną ściereczką, wsypać odmierzoną porcję herbaty i zalać gorącą wodą. Często popełnianym błędem przez Europejczyków jest zaparzanie herbaty wrzącą wodą. Zbyt wysoka temperatura zamiast wydobyć z liści herbaty zarówno aromat jak również właściwości w skuteczny sposób je zabija.

Prawidłowa temperatura wody zależy od gatunku suszu i waha się między sześćdziesięcioma a dziewięćdziesięcioma stopniami Celsjusza. O jakości naparu decyduje również czas jego naparzania. Zaparzany przez jedynie trzy minuty napar ze względu na podwyższona zawartość teiny ma działanie pobudzające oraz odświeża Szybciej potrafi postawić na nogi niż wypita czarna kawa. Z kolei dłuższe zaparzanie herbaty pozwala wyzwolić własności relaksacyjne oraz odprężające.

Porcję zielonej herbaty można parzyć aż trzykrotnie. Wielbiciele zielonego naparu najbardziej cenią drugie parzenie, wydobywające najbardziej intensywny aromat i które łagodzi stany stresu. Nieprawidłowo zaparzona herbata ma dość cierpki a nawet gorzkawy smak i słabo odczuwalny aromat.

Nie da się nie docenić dobrego działania zielonej herbaty na ludzki organizm. Obok właściwości antybakteryjnych oraz odchudzających, ze względu na wysoki poziom flawonoidów wzmacnia naczynia krwionośne oraz w skuteczny sposób zapobiega powstawaniu zakrzepów żylnych. W naparze z zielonej herbaty znajduje się również podwyższona zawartość fluoru, który chroni szkliwo zębowe przed próchnicą.

Badania kliniczne potwierdzają, że zielona herbata to niezwykle skuteczny sposób na nieinwazyjne a zarazem najzdrowsze pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej a także na poprawę funkcjonowania całego organizmu. Aby odnieść oczekiwany rezultat warto często sięgać po kubek z odpowiednio zaparzonym naparem.

 

Polub i udostępnij:

5 thoughts on “Czy właściwości zielonej herbaty naprawdę wspomagają odchudzanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *