Dieta oczyszczająca jelita

Polub i udostępnij:

Czy wiecie, że jelita to nasz drugi mózg, i to co dzieje się dzieje w naszych jelitach odziaływuje na gospodarkę naszego ciała. Okazuje się, że tak. To właśnie jelita oddziałują na stan całego organizmu człowieka, mają wpływ na zachowanie i nasze emocje, a także na występowanie różnego rodzaju zaburzeń psychicznych, głównie lękowych i depresyjnych. Ostatnio przeczytałam, że w jelicie znajduje się 100 mln komórek nerwowych, których działanie wpływa na nasz nastrój i odgrywa niemałą rolę przy zachorowaniach na depresję, autyzm czy chorobę Alzheimera.

Jesteś tym co Jesz

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu musimy dostarczyć mu niezbędne składniki odżywcze, które pełnią w nim role: energetyczną (głównie węglowodany, tłuszcze), budulcową (białko, składniki mineralne, kwasy tłuszczowe) i regulującą (witaminy, składniki mineralne).Jeżeli uda nam się Dostarczyć tych wszystkich składników w odpowiednich proporcjach wpłyniemy korzystnie  na naszą kondycję fizyczną i umysłową, a także stan skóry, włosów, paznokci. Oprócz odpowiedniej diety, warto wybierać skuteczny probiotyk. Na rynku znaleźć dziś można wiele preparatów probiotycznych, lecz warto wiedzieć, iż tylko niektóre z nich mają działanie udokumentowane badaniami. Wiec kierujmy się sprawdzonymi informacjami i zdrowym rozsądkiem.

Zasady przeprowadzania diety oczyszczającej jelita

Słyszałam że, dietę oczyszczającą jelita należy stosować nie dłużej niż przez okres 3 dni. Po każdej z nich  możesz wrócić do normalnego sposobu żywienia, ale pilnuj, by nie obciążać organizmu produktami ciężkostrawnymi. Dodatkowo zwiększ porcje warzyw, które zjadasz w trakcie całego dnia, wykluczając jednocześnie porcje węglowodanów. Dzięki temu twój sposób odżywiania będzie po prostu zdrowszy i mniej kaloryczny.

Teoretyczny przepis na 3 dniową dietę jelitową

Dzień 1.

Tego dnia wypij ok. 2,0 litra kefiru, ale podziel go na 5 porcji. Do tego dołącz razowe pieczywo  (ok. 3/4 kromki). Przez cały dzień popijaj również wyciskane soki.

Dzień 2.

Wypij ok. 2 litrów soku z jabłek. Do tego dołącz 3/4 kromki pieczywa razowego z delikatna wędliną oraz porcję świeżych warzyw (najlepiej zielonych). Nie pij kawy! Zastąp ją Zielona herbatą.

Dzień 3.

Tego dnia zajadaj się sałatkami z gotowanych warzyw – może to być sałatka jarzynowa, ale również buraczki na ciepło, czy gotowana marchew. Każdą z nich możesz przegryźć  waflami ryżowymi.

Powodzenia!

 

 

 

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *