Jak schudnąć z brzucha?? 3 sprawdzone sposoby.

Polub i udostępnij:

Każdy człowiek ma tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej w innym miejscu. Dlatego często osoby z oponką i boczkami mają  szczupłe nogi. Zazwyczaj  tkanka tłuszczowa odkłada się głównie w okolicach brzucha. Inne osoby z kolei mają kształt gruszki – szczupły brzuch, małe piersi, za to spore biodra i uda. Jeszcze inni będą mieli tłuszcz głównie na ramionach czy plecach. Redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha wymaga odpowiedniej diety. Oponka na brzuchu nie tylko psuje nasze samopoczucie i powoduje kompleksy, ale także jest niebezpieczna dla zdrowia. Tłuszcz gromadzący się w okolicach brzucha opanowuje narządy wewnętrzne, np. serce, wątrobę czy nerki, co może mieć negatywne skutki zdrowotne. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne zależy od wieku, płci i codziennej aktywności. Przedstawiam wam 3 sprawdzone metody.

  • Aktywność fizyczna

Ćwiczenia fizyczne powinny być uzupełnieniem zdrowej diety, ponieważ same ćwiczenia fizyczne tylko wzmocnią mięśnie ale nie zlikwidują tkanki tłuszczowej.  Należy ćwiczyć 4 razy w ciągu tygodnia. Bardzo dobrze jest ćwiczyć siłowo, ale także aerobowo. Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową powinny być nieodzownym elementem treningu. Najlepiej jest jednak postawić na trening interwałowy, czyli przeplatanie umiarkowanego tempa ćwiczeń, z najszybszym możliwym tempem. Taki trening spala najwięcej kalorii, a co więcej spala je także kilka godzin po nim. Połączenie treningu i diety pomoże skutecznie zrzucić brzuch. Jeżeli zastosujesz się w pełni do wyżej wymienionych rad, to zrzucenie brzucha będzie tylko kwestią czasu.

  •  Odpowiednia dieta

Dieta jest głównym sposobem na płaski brzuch. Nie jest ona zbytnio skomplikowana , lecz trzeba trzeba stosować się do wszystkich zaleceń. Unikajcie mocno solonych potraw to one zatrzymują wodę w organizmie. Pamiętajcie o ziołach, które przyśpieszają trawienie i łagodzą wzdęcia – m.in. majeranek, gorczyca, pieprz. Oczywiście nie pijemy napojów gazowanych, rozciągamy przez to jamę brzuszną. Duży wzdęty brzuch może być efektem zatrzymywania się wody w organizmie, dlatego dbaj o nawodnienie – wypijaj przynajmniej 1,5–2 litry wody dziennie. Co jakiś czas przeprowadź detoks organizmu.

  • Preparaty wspomagające odchudzanie

Najskuteczniejszy spalacz tłuszczu to taki ,który w swoim składzie  posiada składniki wspomagające proces termogenezy, czyli wytwarzania ciepła i aktywując tym samym szybsze spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha. Odchudzaniu sprzyjają tabletki z L-karnityną, błonnikiem, zieloną herbatą i kofeiną. Nie tylko regulują przemianę materii, ale też przyspieszają spalanie tłuszczu. Szukają odpowiedniego suplementu kieruj się właśnie aby miały w swoim składzie takie właśnie składniki.

 

Polub i udostępnij:

7 thoughts on “Jak schudnąć z brzucha?? 3 sprawdzone sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *