Jak skutecznie zmienić swój tryb życia?

Polub i udostępnij:

Czy dotychczasowy tryb życia zaczyna cię męczyć i chcesz go zmienić na o wiele zdrowszy? U osób prowadzących siedzący tryb życia, które nie przykładają uwagi do swoich nawyków żywieniowych oraz poziomu sprawności fizycznej wykazano znaczne pogorszenie zdrowia organizmu. Jeżeli dopiero chcesz zacząć pozytywne zmiany i nie wiesz, czy dasz sobie radę jest kilka pewnych patentów na pokonanie złych nawyków.

Małymi kroczkami do celu

Nie wprowadzaj jednocześnie kilku diametralnych zmian, bo po upływie kilku dni będziesz miała dosyć wszystkiego. Na pewno każdy chciały aby efekty przychodziły bardzo szybko najlepiej natychmiast ale niestety tak to nie działa.  Wyrobienie w sobie nowego nawyku trwa od dwóch do czterech, a nawet szczęściu tygodni. Po tym czasie zauwżycie, że to, co wydawało wam się niemożliwe, jest  normalne i rutynowe. Warunek jest jeden- konsekwencja.

Umiar

Czasami może zdarzyć się wam gorszy dzień.  Kluczem do sukcesu jest stosowanie umiaru. Pozwalajcie sobie na wszystko tylko róbcie to z głową.  Jednego dnia pozwólcie sobie na kawałek pizzy czy ciasta drugiego, na lody czy drobny  słodycz. Jedzcie rozsądne  porcje kontrolujesz ilość węglowodanów , cukrów  i tłuszczy. Z takim podejściem bardziej docenicie smak ulubionych ciastek, choć jest też prawdopodobieństwo, że gdy nie będziesz ich jadł przez jakiś czas, przestaną wam smakować, bo wasz organizm przestawi się na czerpanie przyjemności z prawdziwego jedzenia, nie z napakowanych cukrem i chemią produktów. Raz w tygodniu powiedzmy sobie pas . Niech to będzie jedna rzecz, a nie pięć, po jednej z kategorii słodyczy, napojów, przekąsek itd. Nie chodzi tu o cały dzień objadania się.

Dieta

Zbilansowana dieta to klucz do sukcesu z zdrowym trybie życia. Według specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia, należy spożywać produkty z różnych grup żywności, tzn. dbać o urozmaicenie posiłków, tak aby codziennie dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych – białek, węglowodanów, tłuszczów, a także witamin i składników mineralnych. Według specjalistów to produkty zbożowe powinny być głównym źródłem energii. Komponując codzienny jadłospis, najlepiej kierować się informacjami zawartymi w Piramidzie Zdrowego Żywienia, pamiętając, że należy spożywać 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu (co 3-4 godziny).

 

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *