Na co zwrócić uwagę wybierając tabletki na odchudzanie

Polub i udostępnij:

Co powinien mieć w składzie dobry suplement wspomagający odchudzanie? Na jakie atesty powinniśmy zwrócić uwagę? Takie pytania zadają sobie zarówno kobiety jak i mężczyżni wybierając suplementy wspomagające odchudzanie. Każda kobieta chce być silniejsza, lepiej wyglądać, czuć się po prostu lepiej! Gwarancją sukcesu jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna o odpowiednim nasileniu. Najważniejszy jest cel  i wiara w to co chcemy osiągnąć.Świetną pomocą mogą być suplementy diety, pod warunkiem jednak, że dobierzesz je rozsądnie, a następnie będziesz stosować równocześnie z indywidualnie dobraną dietą oraz treningami.

Jaki masz celi jak chcesz wyglądać

Po pierwsze musimy zadać sobie pytanie jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Jeden suplement będzie odpowiedni do wspomagania wydolności organizmu podczas ćwiczeń, inny będzie właściwy do pobudzenia organizmu, a jeszcze inny sprawdzi się przy odchudzaniu. Dlatego szukaj w składzie takich naturalnych składników aktywnych, które wspomagają Twój cel. Często jednak obecny styl życia utrudnia nam realizację zaleceń dietetyków w codziennym menu ale kto nie próbuje nic nie ma.

Suplementy diety – naturalne czy syntetyczne

W tym aspekcie oczywiście dominują suplementy naturalne nad syntetycznymi o różnicach jakie ich dzielą  jest pełno w internecie. Przedstawiam najważniejsze fakty, świadczące o zaletach naturalnych preparatów odżywczych.

Suplementy naturalne

  • Trudna i czasochłonna produkcja – uzyskanie koncentratu, ekstraktu, wyciągu z produktów spożywczych, wymaga większego nakładu pracy
  • Brak skutków ubocznych- preparaty naturalne są przez organizm ludzki tak samo rozpoznawane jak inny naturalny pokarm.
  • Łatwa przyswajalność -Oznacza to, że związki chemiczne pochodzenia naturalnego są przez receptory naszego układu pokarmowego dobrze znane, rozpoznawane i wchłaniane do naszego organizmu

Suplementy syntetyczne

Łatwa i szybka produkcja – związki chemiczne pochodzenia syntetycznego mogą być produkowane na masową skalę w laboratoriach. Dzięki temu są one szybciej dostępne, w większej ilości i mają niższą cenę.

Skutki uboczne- są związkami chemicznymi i często organizm nie rozpoznaje ich tak dobrze jak naturalnych i często “nie wie” jak prawidłowo przyswoić daną substancję

gorsze przyswajanie –W związku z tym, że nasz organizm potrafi dużo problematycznych dla niego substancji strawić, to również da sobie radę z syntetycznym suplementem. Jednak stopień jego przyswojenia przez układ pokarmowy będzie niski.

Wiele osób przy zakupie kieruje się ceną. Niektórzy wybierają najtańsze, sądząc, iż forma suplementu nie ma znaczenia, inni wybierają najdroższe, uważając je za najlepsze. Jednak cena nie jest dobrym kryterium wyboru.

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *