Najczęstsze przyczyny zdrady w związku

Polub i udostępnij:

 Zdrada!!! Dlaczego coraz częściej się o tym słyszy, bo przecież to nie zjawisko, którego wcześniej nie było?? Tak właśnie internet, telewizja, czasopisma potrafią w jednej chwili nagłośnić problemy społeczeństwa  XXI wieku. Tak zwany skok w bok przydarza się wielu parom i na taki fakt składa się wiele czynników. Wina niewierności zawsze stoi po obu stronach. To dlaczego zdradzamy i czym jest ona spowodowana opowiemy poniżej.

Odpłacenie się ( odwet)

Zemsta na partnerze nie należy do rzadkości. Romans odjęty świadomie tylko po to, aby ukarać swoją drugą połówkę za jej skok w bok. Najczęściej kończy się wyjawieniem całej prawdy po to, aby zadać mu czy jej jak najwięcej bólu. Z natury lubimy się mścić za utraconą dumę. W ten sposób możemy także mścić się za inne rozczarowania, np. niezaspokajanie naszych potrzeb emocjonalnych i finansowych.

Ucieczka

Jest to ucieczka od nieudanego związku i dotyczy osób, które posługują się druga osobą do zakończenia nieudanego związku. Upewniając się w przekonaniu , że trwający  nie miał największego sensu. Porzucony partner bądź partnerka  winę za rozpad związku obarczają zdradę, nie dostrzegając małżeńskich problemów, które doprowadziły do romansu i rozstania.

Podwójne Życie

Po pierwsze rzadko utrzymać je w tajemnicy. Równolegle prowadzimy oba związki doprowadzając obydwa do zaniedbania. Również nasze życie ulega rozłamowi poprzez nieustanne kłamstwa. Zazwyczaj kończy się to totalna klapą z której najbardziej ucierpią osoby trzecie.

Romans internetowy

XXI wiek wprowadził nas w erę internetu. I jak to zwykle bywa szukamy przygód. Łatwość komunikowania się z drugą osobą oraz chęć otworzenia się skłania nas do zaspokajania swojej ciekawości seksu i to w sposób niedostępny w erze przed internetowej.

Przypadkowa zdrada

Przemawia za nią nieprzewidywalność ponieważ jest zaskoczeniem nawet dla zdradzającego. Chwila zapomnienia, alkohol, ciekawość sprawia ogromny problem,  z którego ciężko się wytłumaczyć. Błąd raczej jednorazowy.

Uzależnienie

Uzależnienie od seksu a w konsekwencji zdrada to już bardziej choroba.  Osoby uzależnione od seksu mają trudności z opanowaniem impulsów i używają seksu jako sposobu na zagłuszenie innych problemów oraz radzenie sobie z poczuciem pustki. Sposób na wolny czas kończy się wielka wtopą. Dr Zur zauważa, że w tej kategorii jest więcej mężczyzn niż kobiet oraz że tego typu skoki w bok często powodują u zdradzającego poczucie wstydu i własnej marności.

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *