Właściwości Agrestu Indyjsiego

Polub i udostępnij:

Agrest indyjski potocznie nazywany Amla to owoc, który dzięki swoim właściwościom leczniczym od lat znajduje zastosowanie w medycynie Indii, skąd pochodzi. Staje się coraz bardziej popularny w Europie jako środek na odchudzanie. Owoce tego liściokwiatu garbnikowego posiadają jednak także wiele innych wartościowych właściwości. Owoce tego krzewu rosnącego w Indiach posiadają duże ilości stabilnej witaminy C, flawonoidy i polifenole, czyniąc ekstrakt z amli cennym składnikiem produktów pielęgnacyjnych o właściwościach antyoksydacyjnych.

 

Agrest Indyjski

Agrest indyjski – co to jest?

Amala zyskała nazwę Agrest indyjski od Anglików, którym przypominał znany z domu owoc. Rośnie głównie Indiach a także w innych krajach południowej Azji.   W Europie  amala jest znana w  stosunkowo krótko, ale w Azji jest doceniana już od stuleci i uważana za jeden z najważniejszych owoców leczniczych. Co więcej na dalekim wschodzie uznano, że gwarantuje długie życie w dobrym zdrowiu oraz przywraca organizmowi równowagę.  Najwięcej dobroczynnych substancji znajduje się właśnie w owocach. Agrest indyjski wchodzi w skład rozmaitych lekarstw, stanowi też bogate źródło witamin i minerałów.

Co sądzą specjaliści medycyny naturalnej:

 • działa przeciwcukrzycowo
 • doskonale wzmacnia organizm
 • leczy choroby krwi, kości, wątroby i serca
 • zabija bakterie, wirusy i grzyby
 • podnosi odporność
 • leczy stany zapalne układu pokarmowego (żołądka i jelit) i hemoroidy
 • reguluje poziom cholesterolu we krwi
 • poprawia krążenie w gałce ocznej

Agrest  na odchudzanie

Unikalne właściwości docenią osoby na diecie, ponieważ  stabilizuje poziom cukru, co zapobiega napadom wilczego głodu i przejadaniu się. Podwyższa spalanie tłuszczu oraz normalizuje poziom cukru we krwi. Dzięki temu amla zapobiega napadom wilczego głodu oraz niweluje podjadanie między zaplanowanymi posiłkami. Jednocześnie jednak wzrostowi ulega korzystna frakcja cholesterolu, zwana HDL. Wszystko to prowadzi do ubytku masy ciała. Wysuwa się zatem wniosek, iż jest to produkt idealny dla osób dbających o sylwetkę i starających się pozbyć zbędnych kilogramów.

Amala doskonała  na zdrowe włosy

Agrest wpływa na dobrostan naszych włosów, przyspieszając ich odrastanie , zapobiegając ich przetłuszczaniu i łupieżowi. W tym celu najczęściej używa się olejku z agrestu indyjskiego lub suszonych owoców roztartych na proszek. Agrest  stosowany w ten sposób nadaje włosom blasku i grubości oraz wzmacnia ich naturalny kolor, tym samym opóźniając proces siwienia.  Doskonale Amala sprawdza się w postaci proszku. Można ją rozpuścić w wodzie, a następnie przepłukiwać  włosy. Innym sposobem jest dodanie go do szamponu i pozostawianie na włosach i skórze głowy na kilka minut. Takie naturalne metody pielęgnacyjne pozwolą cieszyć się zdrową skórą i pięknymi włosami.

Polub i udostępnij:

6 thoughts on “Właściwości Agrestu Indyjsiego

 1. Agrest spomaga odchudzanie, ale też poprawia włosy i paznokcie 🙂 zawsze to lepiej, jak można dwie rzeczy załatwić jednym suplementem.

 2. waga uwaga ja ogłosiłam noworoczną walkę z sadłem ;D też wypróbuję amlan i zobaczymy ale zależy mi na szybkości!

 3. świetny jest ten amlan i na prawdę poprawia się jakość włosów, ja osobiście biorę agrest od vital progres i jest skuteczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *